Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2011

Α.Σ. Συβότων - Α.Ε. Λαμπανίτσας 3-1

Σαρωτική νίκη της ομάδας απέναντι στην πρωτοπόρο. Άνετη νίκη με 3-1 επί της Α.Ε. Λαμπανίτσας.
Ξεκινώντας το παιχνίδι όλοι περίμεναν ότι η Α.Ε. Λαμπανίτσας θα κερδίσει έστω και δύσκολα. Όλοι διαψεύστηκαν. Ο Σωτηριάδης είχε αντίθετη άποψη αφού με 3 δικά του γκολ και σωρεία χαμένων ευκαιριών η ομάδα μας πήρε την νίκη.
Το 1ο ημίχρονο είχε αρκετές ......
φάσεις μπροστά και στις δυο εστίες. Το σκορ άνοιξε μετά από εκτέλεση κόρνερ και λάθος της αντίπαλης άμυνας ο Σωτηριάδης με κοντινό σουτ έκανε το 1-0. Το 2-0 το έκανε ο ίδιος με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής. Με αυτό το σκορ έληξε και το ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο οι αντίπαλοι μπήκαν λίγο πιο επιθετικά, ενώ στην άμυνα 2 αμυντικοί ήταν πάντα "πάνω" στον Σωτηριάδη. Παρόλα αυτά κατάφερε να τους "χορέψει" αρκετές φορές αλλά ευτύχισε να σκοράρει 1 ακόμα τέρμα. Σχεδόν με την λήξη του παιχνιδιού Α.Ε. Λαμπανίτσας κατάφερε να βάλει το γκολ της τιμής.
   Όλοι οι παίχτες πήγαν πολύ καλά άλλα ο Σωτηριάδης ήταν ο MVP του αγώνα. Όλοι ήταν μια ομάδα. Εξάλλου στην επιτυχία είναι ομαδική δουλεία.

Δείτε τα γκολ που κατέγραψε η κάμερα του SivotaNews.