Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Θύελλα – Σύβοτα 3-1

Η Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας πανηγύρισε την πρώτη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας της νεανικής ομάδας των Συβότων με 3-1, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α2.
Η ομάδα του Κώστα Γκορέζη που απουσίαζε από τον πάγκο λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων και χρέη υπηρεσιακού προπονητή εκτελούσε ο Ηλίας Λαμπρούσης ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο των Συβότων αν και οι φιλοξενούμενοι  πίεσαν αρκετά τους γηπεδούχους ειδικά στο πρώτο μισάωρο όταν είχαν και δοκάρι.

Το δρόμο προς την νίκη άνοιξε με πλασέ ύστερα από ασίστ του τερματοφύλακα Μάριου Ζότε ο Γιάννης Ρεντζεπέρης στο 30΄. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Στέφανος Τσιάκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 όπου ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο αρχηγός Παναγιώτης Μπάτσης σημειώνοντας το 3-0 για να μειώσουν τα Σύβοτα στο 85΄ με τον Νίκο Βαγγελή  σε 3-1.